Ar mokate naudotis žadintuvu?

1 min read

Daug mūsų nemoka naudotis žadintuvu, ir tai įrodė tyrimai. Ir jei manote, kad garsus ir čaižus žadintuvo signalas jus sėkmingai pažadina, esate vienas iš tų, kurie nemoka naudotis žadintuvu.
Kaip mus veikia žadintuvas, tyrinėjo Melburne įsikūrusio RMIT universiteto mokslininkai. Paaiškėjo, kad į melodingą, ramų, malonų signalą mes reaguojame kitaip nei į čaižų ir nemalonų. Ramų ir melodingą signalą nusistatęs žmogus tvirtai miega tol, kol jį žadintuvas pažadina. Tie, kurie nusistato čaižų ir garsų signalą, neretai prabunda anksčiau, nerimauja, kad žadintuvas tuoj driokstelės.
Tyrimo autorė Stuart McFarlane teigia, kad pabudimas yra labai svarbi miego dalis, ir jei jis nėra tinkamas, žmogaus darbingumas gali sutrumpėti net iki 4 valandų. Ypač svarbu tinkamas pabudimas yra tiems, kurių profesijos atsakingos: pilotams, gaisrininkams, medikams. Taigi patarimas: nusistatykite ramų ir melodingą žadintuvo signalą – miegosite geriau, o pažadins jis jus ne ką blogiau nei garsus ir čaižus aliarmas.