Ištirta, kokie produktyvūs mes esame. Darbdaviams nepatiks

1 min read

Naujausi tyrimai aiškiai sako: 8 valandų protinio darbo diena yra akivaizdžiai pasenęs reikalas, vidutinis žmogus sutelkti dėmesį į darbą sugeba vidutiniškai mažiau nei keturias valandas per dieną. Taigi ką mes darome likusią dienos dalį darbe? Ir kaip pagerinti savo produktyvumą?
„Harvard Business Review“ paskelbtoje ataskaitoje nurodoma, kad 96 proc. darbuotojų pripažįsta, jog norint gerai atlikti savo pareigas, jiems reikia lankstumo, ir tik šiek tiek daugiau nei 40 proc. patvirtina, kad darbdavys suteikia tokį lankstumą, kokio jiems reikia.
„Adobe“ atliktas tyrimas parodė, kad darbuotojai savo el. paštą tikrina net iki 6 valandų per dieną. Prie to pridėta ir tai, kad telefonus jie liečia vidutiniškai 2 617 kartų per dieną. Ką tada jie dar gali nuveikti biure? 2 000 biuro darbuotojų iš Jungtinės Karalystės apklausa pateikia aiškų vaizdą apie tai, kam dažniausiai skiriame daug laiko darbo dienos metu:* informacinių portalų skaitymas – 1 val. 5 min., * lankymasis socialiniuose tinkluose – 44 min., * reikalų, nesusijusių su darbu, aptarinėjimas su bendradarbiais – 40 min., * naujo darbo paieška – 26 min., * pertraukėlės – 23 min.,* privatūs pokalbiai telefonu – 18 min., * kavos pertraukėlės – 17 min., * SMS skaitymas ir rašymas – 14 min., * maisto paruošimas – 7 min., * užkandžiavimas – 8 min. 

Matematika šiuo atveju yra negailestinga – įvairi su darbu nesusijusi veikla iš darbuotojo atima iki 4,5 valandos, todėl laikas, per kurį atliekamas darbas, nėra ilgesnis nei 3,5 valandos. Ne vieno tyrimo rezultatai rodo, kad darbo dienos trukmė neturi įtakos produktyvumui, o svarbiausia tai, kaip darbuotojai organizuoja savo darbo dieną – pasirodo, žmonės, kurie reguliariai daro trumpas pertraukas, daug efektyvesni nei tie, kurie visą dieną neatsitraukia nuo kompiuterio ekrano (kitų jie paprastai laikomi darboholikais). 

Tyrinėtojai, analizavę darbuotojų duomenis, jų darbo efektyvumą, sukūrė idealią darbo sistemą – 52 minučių darbo ciklai su 17 minučių pertraukomis. Pasak jų, toks tempas leidžia visą dieną išsaugoti puikią koncentraciją.